Kolagen do picia - czy to może pomóc?

28 lutego 2017

Kolagen jest podstawowym składnikiem z jakiego składa się nasza tkanka łączna, a same włókna kolagenowe to fundament nie tylko dla skóry, ale również ścięgien, kości, rogówki oka oraz stawów. Są one nie tylko rozciągliwe, ale i wytrzymałe, odporne również na urazy mechaniczne. Kolagen spełnia wiele zadań, wśród których znajduje się między innymi odpowiednie nawilżanie skóry oraz odnawianie jej komórek.

To właśnie utrata kolagenu sprawia, że zaczynamy mieć problem z pierwszymi zmarszczkami, nasza skóra przestaje być elastyczna, a stawy i nadgarstki funkcjonują coraz gorzej. Niestety, badania naukowe potwierdzają, że już od naszych 26 urodzin tempo, w jakim wytwarzany jest kolagen zaczyna się systematycznie zmniejszać.

Obniżonym poziomem kolagenu

Kolagen niszczy się także z powodu chorób z jakimi się zmagamy, a także na skutek wzmożonej aktywności fizycznej. Z czasem dochodzi też do zaburzeń w jego odnowie, na które nie mamy nie tylko bezpośredniego, ale również pośredniego wpływu. Niestety, szybko zaczynamy to odczuwać. Zmarszczkom zaczyna towarzyszyć również cellulit, my zaś mamy problemy z poruszaniem się, a nasze stawy stają się coraz sztywniejsze. Wiek przyczynia się również do tego, że pogorszeniu ulega kondycja naszej skóry.

Nawilżanie skóry

Nie wpływają na nią korzystnie również czynniki wewnętrzne, szkodzi jej bowiem nie tylko promieniowanie słoneczne, ale również toksyny i wolne rodniki. W rezultacie zmarszczki pogłębiają się, a skóra nie jest już jędrna. Organizm reaguje na zmiany również wysuszeniem skóry, podwójnym podbródkiem, opadniętymi powiekami i policzkami oraz głębokimi bruzdami, które pojawiają się na czole. Skóra rozciąga się także podczas ciąży, a niedobory kolagenu sprawiają, że dochodzi do zerwania jej sieci, co sprawia, że pojawiają się rozstępy. Na szczęście, te same wyniki badań, które informują nas o nieuchronności procesu starzenia dają nam nadzieję.

Regularne uzupełnianie kolagenu

Okazuje się, że regularnie uzupełniając kolagen w organizmie możemy skutecznie opóźniać i przeciwdziałać pojawianiu się wyżej wymienionych objawów. Kolagen jest dostępny przede wszystkim w wielu produktach spożywczych, okazuje się jednak, że nasza codzienna dieta często nie jest wystarczająca, aby zniwelować jego niedobory.

Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem okazuje się stosowanie tak zwanych nutrikosmetyków, a więc tych preparatów dla których charakterystyczne jest bogactwo czystego kolagenu w proszku, który jest łatwy do przyswojenia przez nasz organizm. Jeśli zdecydujemy się na kolagen podawany doustnie, mamy prawo oczekiwać satysfakcjonujących rezultatów takiej kreacji.

Autor

Michał Lebryk

Redakcja doladujgsm.pl

To może Cię zainteresować