Skóra bez zmarszczek dzięki kolagenowi

2 marca 2017

Kolagen to substancja, która przede wszystkim odpowiada za gładkość i elastyczność naszej skóry. Jest to substancja delikatna, która łatwo ulega uszkodzeniu poddana wpływowi czynników takich, jak wolne rodniki czy promieniowanie UV. Jego struktura się rozluźnia, przez co skóra staje się mniej elastyczna i pojawiają się znane wszystkim zmarszczki.

Na szczęście kolagen może być całkiem skutecznie regenerowany poprzez przyjmowanie dużych ilości tej substancji w postaci najlepszych suplementów diety.

Suplementy

Kolagen to naturalne białko, produkowane także w organizmie każdego człowieka. Najwięcej znajdziemy go w tkankach, które muszą być elastyczne, czyli w mięśniach, ścięgnach i w skórze. To on właśnie nadaje im właściwej elastyczności. Jest on trochę jak ciasno spleciony warkocz, który z wiekiem i w wyniku działania szkodliwych czynników rozluźnia się stając się giętkim i oklapłym.

Naprawianie wspomnianego wyżej warkocza jest możliwe poprzez dostarczanie organizmowi dodatkowego kolagenu oraz odpowiednich witamin potrzebnych do pracy odpowiednich mechanizmów. Najważniejszą są tutaj witaminy C i D3. Należy pamiętać, że jędrność skóry nie jest priorytetem z punktu widzenia naszego przetrwania, więc jeśli w naszym organizmie nie ma wystarczającej ilości witamin dla wszystkich funkcji, skóra otrzyma ich bardzo mało.

Jędrna skóra

Działanie kolagenu

To właśnie kolagen decyduje o tym, jak młodo i zdrowo będzie wyglądała nasza skóra. Zmarszczki na skórze pojawią się kiedyś na pewno, ale można ten fakt znacznie odłożyć w czasie. Dobre odżywianie więzi zdrowy tryb życia będą skuteczne tylko do określonego momentu. Suplementacja będzie działała dużo dłużej. Dostarczenie organizmowi kolagenu w formie suplementu wyraźnie ją nawilży i sprawi, że będzie ona jędrna.

Zauważymy, że odmłodnieje i zostanie zregenerowana. Mniej widoczne staną się naczynka krwionośne i kolorystyka skóry stanie się jaśniejsza. Zredukowane zostaną zmarszczki, ale także różne wypryski. Kolagen jest bardzo mocno polecany do skóry często reagującej alergicznie.

Warto pamiętać, że kolagen to także budulec włosów i paznokci. Można go stosować również jako lek w sytuacjach, kiedy dochodzi do oparzenia skóry, jak również w przypadku pojawienia się rozstępów. We wszystkich sytuacjach, kiedy skóra cierpi w dowolny sposób, kolagen będzie bardzo pomocny.

Autor

Kamil Stańczyk

Redakcja doladujgsm.pl

To może Cię zainteresować