Kiedy i jak długo stosować kolagen?

19 kwietnia 2017

Musimy liczyć się z tym, że wraz z upływem czasu nasz organizm traci coraz więcej kolagenu. Nie jest to proces, który można zahamować, warto więc zastanowić się nad tym, czy zamiast biernie czekać, nie lepiej jest zaopatrzyć się w kolagen w postaci suplementu diety, który będzie stymulował produkcję i wzmacniał funkcję kolagenu, który znajduje się już w naszym organizmie.

Oczywiście, wiele zależy od tego, na jak długo chcemy zahamować proces starzenia się organizmu. Sam proces jest w pełni naturalny, nie ma przy tym ram czasowych, w obrębie których można przyjmować kolagen, potem bowiem nie jest to już wskazane. W pewnych momentach naszego życia zapotrzebowanie na kolagen zaczyna gwałtownie wzrastać. Najczęściej dzieje się to wraz z wiekiem, gdy organizm ludzki stopniowo go traci. Równowaga pomiędzy odbudową i degradacją komórek ulega zachwianiu, z czasem zaś dysproporcje stają się jedynie coraz bardziej widoczne.

Kuracja kolagenowa

Jeśli jednak będziemy dostarczali organizmowi odpowiednie ilości kolagenu, możemy wspomniany proces zahamować. To spore ułatwienie nawet pomimo świadomości, że mówimy o zmianach, które są nieodwracalne. Zapotrzebowanie na kolagen wzrasta jednak również wówczas, gdy mamy do czynienia z różnego rodzaju złamaniami kości, zwichnięciami oraz kontuzjami, zwiększoną aktywnością fizyczną oraz ze stanami zapalnymi w naszym organizmie. Ogromnym problemem jest też wiek dojrzewania u młodzieży, gdy rozwój kości i organów wewnętrznych jest szczególnie intensywny.

Kolagen naturalny

Oczywiście, skuteczność kuracji z wykorzystaniem naturalnego kolagenu nie zawsze jest taka sama, a kluczem do sukcesu jest przede wszystkim przyjmowanie go regularnie i przez dłuższy czas. Niekiedy okazuje się jednak, że nawet krótka suplementacja przynosi widoczne rezultaty, mamy bowiem do czynienia z kwestią, którą w wysokim stopniu można określić jako zindywidualizowaną.

Suplementy diety z kolagenem

Jeśli zależy nam na widocznych rezultatach w postaci skóry, której stan się zasadniczo poprawił, często możemy mówić o nich już po czterech tygodniach stosowania suplementu diety. Oczywiście, im lepsza jest nasza naturalna wymiana kolagenowa, tym lepiej. Kolagen w postaci suplementu ma podwójne działanie. Z jednej strony, sam poprawia stan naszej skóry, z drugiej zaś stymuluje do działania naturalny kolagen. Najczęściej zaleca się w tym kontekście stosowanie kolagenu rybiego bardzo dobrze przyswajanego przez nasze organizmy.

Autor

Michał Lebryk

Redakcja doladujgsm.pl

To może Cię zainteresować